Jaki strój kąpielowy jest w tym sezonie modny? Czy zapakowaliśmy do walizek wszystko co potrzebne? Lista przedwakacyjnych spraw do załatwienia może być dłuższa niż spis ofert hoteli, ale na samej górze, powinien widnieć „BEZPIECZEŃSTWO”.


Zanim wybierzesz się na wakacje, upewnij się, że na pewno jesteś zabezpieczony na każdą ewentualność. Inaczej może się zdarzyć, że długo wyczekiwany urlop zamieni się w generator stresu i problemów.


1. PRZEGLĄD SAMOCHODU

 • Car service

 • Awaria auta w czasie wakacyjnego wyjazdu to zmarnowany czas, nieprzewidziany wydatek, nerwy i stres. Możesz tego uniknąć – wystarczy zrobić przedwakacyjny przegląd samochodu.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

 • Diagnostyka komputerowa - to najłatwiejszy sposób na wykrycie pierwszych objawów usterki, która może wydarzyć się w bliskiej przyszłości.
 • Układ zawieszenia - szczególnie niebezpieczne są luzy na połączeniach między elementami zawieszenia oraz zużyte amortyzatory. Pamiętajmy, że zwykle na wakacje jedziemy samochodem mocno obciążonym. Rzut oka na opony powie też mechanikowi czy zawieszenie naszego auta ma wciąż prawidłową geometrię. Jeśli coś jest skrzywione, wakacyjny wyjazd może nas kosztować zmianę opon, które zostaną nierówno starte i po naprawie zawieszenia będą nadawały się tylko do wyrzucenia.
 • Układ chłodzenia - To stosunkowo proste upewnienie się, że nic nie cieknie. Strata płynu chłodniczego w czasie podróży w upale może spowodować zniszczenie silnika – taka sytuacja to po prostu tykająca bomba zegarowa.
 • Klimatyzacja - to nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo – po kilku godzinach w rozgrzanej kabinie reakcje kierowcy są spowolnione identycznie jak po alkoholu. Klimatyzacja musi być jednak czysta i sprawna. 
 • Układ elektryczny - światła muszą być sprawne, a alternator musi ładować akumulator odpowiednim prądem tak, by nie rozładował się on w czasie jazdy.

UMÓW SIĘ NA PRZEDWAKACYJNY PRZEGLĄD W AUTORYZOWANYM SERWISIE


...a jak już przygotujesz samochód do podróży, upewnij się, że masz ważne ubezpieczenie OC - bez niego ani rusz!


2. UBEZPIECZENIE


Przed wakacyjnym wyjazdem można zastanowić się też nad ubezpieczeniem bagażu (w ramach AC) czy ubezpieczeniem NWW (Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwego Wypadku). 

Skontaktuj się naszymi specjalistami ds. ubezpieczeń


Z pewnością odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i rozwieją wątpliwości przy wyborze odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej. 


3. AKCESORIA


Oprócz powyższych wskazówek, pamiętaj, że możesz uczynić swój wyjazd jeszcze bardziej komfortowym. 

Zachęcamy do skorzystania z naszej wypożyczalni Boxów dachowych, które pomogą pomieścić bagaż na wakacje. 

Możesz także zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria takie jak:

 • bagażniki dachowe
 • termoelektryczne lodówki samochodowe
 • uchwyty samochodowe do rowerów
 • letnie kosmetyki samochodowe

  ...i wiele innych! 


W wyborze i zakupie akcesoriów pomogą Ci nasi specjaliści:

Skontaktuj się z nami