Ford zdobywa cztery nagrody w plebiscycie Auto Lider 2021

15.02.2021

Ford został jednym z laureatów ogólnopolskiego plebiscytu Auto Lider 2021 i otrzymał dwie statuetki za zajęcie pierwszego miejsca. W kategorii Miejski Crossover/SUV najwięcej głosów zdobył Ford Puma, a w kategorii Auto Sportowe i Kabriolet konkurentów pokonał legendarny Ford Mustang. Marka stanęła również na podium w kategorii Minivan i Crossover/SUV Klasy Średniej.

• Zwycięzcą plebiscytu Auto Lider 2021 w kategorii Miejski Crossover/SUV został Ford Puma. Ogółem w tej kategorii startowało 15 modeli.
  • W kategorii Auto Sportowe i Kabriolet zwyciężył Ford Mustang. Ogółem w tej kategorii startowało 18 modeli.
  • Ford S-MAX zajął drugie miejsce w kategorii Minivan.
  • Trzecie miejsce w kategorii Crossover/SUV Klasy Średniej przypadło całkowicie elektrycznemu Mustangowi Mach-E.

Plebiscyt Auto Lider organizowany jest przez magazyny “Motor” oraz “Auto Moto”. W tym roku odbyła się jego dziewiąta edycja. Samochody startowały w trzynastu kategoriach i były oceniane przez internautów. Głosowanie trwało od 18 listopada do 31 stycznia. Łącznie oddano 78 666 głosów.

- Niezwykle cieszy mnie tak duża ilość przyznanych nagród, w tym dwa zwycięstwa w ważnych dla nas kategoriach. Doceniona przez Polaków w plebiscycie Auto Lider 2021 Puma jest dla Forda szczególnym samochodem. Debiutując w zeszłym roku stała się pierwszym modelem na drodze ku elektryfikacji marki. Schlebia nam również sukces kultowego Mustanga. Wyniki głosowania pokazują, że model ten jest nie tylko ikoną Forda, ale również ikoną produkowanych obecnie samochodów sportowych - powiedział Piotr Pawlak, Prezes i Dyrektor Zarządzający Ford Polska

• Ford PUMA
  • Ford Puma zwyciężył w kategorii Miejski Crossover/SUV

Najnowsza generacja Forda Pumy została wyposażona w szereg innowacyjnych rozwiązań. Należą do nich między innymi inteligentny tempomat, system zapobiegający kolizjom czy system wspomagający omijanie przeszkód, a także zaawansowany system multimedialny Ford SYNC 3.

Samochód występuje również w usportowionej odmianie ST stworzonej przez Ford Perfomance. Pod jego maską znalazł się 1,5-litrowy silnik Ford EcoBoost z turbodoładowaniem, który zapewnia aż 200 KM i 320 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu Ford Puma ST od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 6,7 sekundy.

Poznaj modelUmów się na jazdę próbną

• Ford Mustang
  • Legendarny Ford Mustang najlepszym autem sportowym

Ford Mustang od lat dominuje w segmencie sportowych coupe. Jest liderem sprzedaży od 2015 roku. Zdobył szereg nagród i wyróżnień. W tym roku zajął pierwsze miejsce w kategorii Auto Sportowe i Kabriolet plebiscytu Auto Lider 2021. Ogółem w tej kategorii startowało 18 modeli.

Nowy Ford Mustang dostępny jest jako fastback lub kabriolet (convertible), a pod jego maską znajduje się słynny 5- litrowy silnik V8. Napęd przekazywany jest na koła tylne za pomocą sześciostopniowej manualnej przekładni biegów lub niezwykle szybkiej 10- biegowej automatycznej skrzyni SelectShift.

• Ford S-MAX
  • Ford na podium w kategorii Minivan

Ford S-MAX to model wielokrotnie doceniany i nagradzany w swojej kategorii. Produkowany jest od 2006 roku, a obecnie w sprzedaży znajduje się jego druga generacja, która w 2019 roku przeszła gruntowny facelifting.

Najnowsza odmiana Forda S-MAX występuje od tego roku także w wersji hybrydowej. Model ten jest pierwszym zelektryfikowanym samochodem w swojej kategorii. Odmiana hybrydowa bazuje na 2,5 litrowym silniku benzynowym, pracującym w cyklu Atkinsona, litowo-jonowym akumulatorze o pojemności 1,1 kWh, silniku elektrycznym i przekładni Forda najnowszej generacji.

• Mustang Mach-E
  • Ford Mustang Mach-E doceniony w kategorii Crossover/SUV Klasy Średniej

Ford Mustang Mach-E jest pierwszym całkowicie elektrycznym modelem producenta i pierwszym od 55 lat Fordem, który rozszerzył rodzinę Mustangów. Samochód ten już wkrótce trafi do polskich salonów, ale już dzisiaj został doceniony przez Polaków w głosowaniu Auto Lider 2021. W kategorii Crossover/SUV Klasy Średniej zajął trzecie miejsce na podium.

Mustang Mach-E dysponuje zasięgiem nawet do 610 km, a w konfiguracji z napędem na wszystkie koła osiąga moc 337 KM i moment obrotowy 565 Nm. Na rynku pojawi się również odmiana GT, która “setkę” osiągnie w 3,7 sekundy.