Bezpośrednia likwidacja szkody

Czy wiesz, że...?

Jeśli masz samochód, musisz wykupić polisę OC. Do tego zobowiązuje Cię prawo. OC działa wtedy, kiedy dojdzie np. do kolizji. W takiej sytuacji wypłacane jest odszkodowanie w polisy OC kierowcy, który spowodował kolizję (czyli sprawcy). Otrzymuje je ten, kto został poszkodowany i nie spowodował kolizji. Sprawca kolizji nie dostane z polisy OC nic. Może wystąpić o odszkodowanie tylko z ubezpieczenia AC , jeśli je posiada.

Oznacza to, że Ty nigdy nie dostajesz pieniędzy ze swojej umowy OC. Odszkodowanie otrzymuje osoba, której wyrządzasz szkodę, np. uszkadzasz w stłuczce jej samochód.

Jeżeli jednak stłuczkę spowoduje ktoś inny i uszkodzi Twój samochód, Ty otrzymujesz odszkodowanie z jego ubezpieczenia OC. W takiej sytuacji udajesz się do firmy, która ubezpiecza samochód sprawcy. I to z nią załatwiasz formalności, aby dostać pieniądze np. na naprawę samochodu.

Teraz prościej i wygodniej!

Obecnie, we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych, z którymi współpracujemy, występuje bezpośrednia likwidacja szkody. Jeśli ktoś uszkodzi Twój pojazd w kolizji, możesz wystąpić o odszkodowanie w Twoim towarszystwie ubezpieczeniowym. Nie musisz załatwiać, tak jak dotychczas, żadnych formalności w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy. Kontaktujesz się ze swoim ubezpieczycielem, który szybko i sprawnie wypłaci Tobie pieniądze. Na koniec Twoje towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci się do ubezpieczyciela sprawcy o wzrot kosztów odszkodowania.

Co zyskasz z tą usługą?

- wystarczy, że masz OC w sprawdzonym towarzystwie ubezpieczeniowym

- sprawnie zostaną wyspłacone pieniądze na naprawę samochodu:

a) nie musisz kontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy kolizji; wystarczy, że zgłosisz szkodę w swoim tow. ubezp.

b) Twoje tow. ubezp. wypłaci pieniądze na naprawę samochodu; w PZU zostaną rónie z pokryte koszty holowania, parkowania pojazdu zastępczego czy badania technicznego

c) Twój ubezpieczyciel sam załatwi wszelkie formalności z tow. ubezp. sprawcy